pátek 18. dubna 2014

Jak to jde

Nějak nestíhám, ale kdo dneska stíhá, že? :)
Nestíhám zápisky na blog.
Obě děti se mi rozbily a psychika a drive do sportu dostaly tímto taky sodu. Ale vše se v lepší obrací. Menší zlatíčko se už nedusí a většímu se zacelil bubínek, jak dopadne se zubama budeme ještě pár měsíců čekat. Přepadl ho oslík. (Houpačka na péru)

Běhání je proti workoutům komplikovanější, musí se totiž sehnat hlídání a musí klapnout počasí. Neb lenora Petruše (to jako já) odmítá běhat v zimě a v dešti.  Tož tréninkový plán běhat 4x týdně se mi nedaří. Navíc zde figuruje faktor musu:  jakmile něco musím, nefunguje to.

Dávám běh 3x týdně (ok tenhle 2x), už jsem se konečně dostala na 13km, aniž bych druhý den umírala nebo se nemohla hýbat.A jak je to s mými cíly, které jsem si stanovila v únoru?

Mé cíle na březen byly:
Cíl 1:
- shodit objemově i na kg (2-3kg) (zatím to klesá tak o 1-2kg za měsíc, jsem kilo pod předtěhu váhou, od září minus 10kg, ale pro běh bude každý kilo míň k dobru) Tohle se tedy nevyvedlo, váha mrcha už přes měsíc stojí. V březnu jsem dokonce 1,5kg nabrala a pak zas 2 shodila (hlavně cíleným relaxem) 
V podstatě nehubnu od té doby co běhám namísto workoutů s Jillianou. Prý vypadám hubenějc, ale co přátelé nepoví, aby Vás potěšili, že :D
Lýtka mi zhubly za měsíc o centimetr. Aspoň něco. Ostatní měření zítra ráno.

Cíl 2: - přestat kurňa s tím každodenním mlsáním Tak tohle už zvládám v pohodě. Musím se pochválit! Ovšem odolávat Mixitce Datle- Fíky je čin hodný velkého ocenění. Když jí krájím na kousky a sním jen do 20g nazývám to zdravá strava.

Cíl 3:- minimálně 1x týdně bez sladkostí  To zvládám.

Cíl 4:- - jít běhat alespoň 3x týdně, i kdyby s kočárem  Ok

Cíl 4: - cvičit minimálně 30min. 6x týdně (tohle dávám v pohodě)           Ale jo :)

Cíl 5 : - nebudu líná si uvařit oběd   Taky jo

Z pěti cílů 4 ok, 80% splněno,  tak na tu váhu už kašlu. Akorát mi to blokuje buňky v mozku...... Cha cha cha, takhle se to napíše, ale stejně to člověku nedá
.


Prostudovala jsem různé názory odborníků důvody proč to nejde a proč se někdy váha zasekne:

a, příjem energetický větší než výdej V tom jsem ok
b, nevyvážený poměr živin Dle chytrých webů ok, ale co když to má moje maličkost jinak?!???
c, málo pohybu Víc fakt nedám :) Ale mohla bych třeba během vaření zatínat zadek nebo dělat výpady
d, stres  Ten nemám pokud jsou karpiti zdraví (karpiti z anglického slangu "carpet rats", kobercové krysy) a počítač neumírá s nezálohovanejma fotkama pro klienty ateliéru.
e, nedostatek spánku Tak tohle teda nevím jak mám pořešit s tou naší 7 měsíční pařmenkou
f, moc to řeším, do února to šlo v pohodě

Budu ráda za jakékoliv Vaše názory a nápady.

Za mne E a F je správně, nicméně mi to nedalo a hlubokým samostudiem jsem vyzjistila, že na rozhýbání spícího metabolismu se doporučují tzv. Sacharidové vlny. Vlním tři dny, příště slibuji příspěvek o vlnění :)

Pokud se neutopím...


Pěkný den

Petra

 

Žádné komentáře:

Okomentovat